Warning: Undefined array key "hide_admin_notices" in /data/web/virtuals/275970/virtual/www/wp-content/plugins/better-font-awesome/better-font-awesome.php on line 313
Technologie čištění peří - Online čistírna peří

Jakým způsobem peří čistíme?

Peří je unikátní přírodní produkt a proto je důležité jeho šetrné čištění. Podle stavu Vámi dodaného peří, vyškolený personál naší čistírny určí, jakým způsobem peří vyčistíme:

 

Jemné čištění suchou cestou

Pokud je peří ve velmi dobrém stavu, volí se pouze jeho jemné čištění. Toto čištění je založené na účinku proudění vzduchu a mechanického promíchávání peří proti sítům.

Peří se dále klade do komory,  kde se pomocí míchadel kypří chomáčky slepeného peří. Zde dochází k odstranění velké nečistoty, které na peří ulpělo.

Přes otvor v komoře peří prochází do další části, ve které se vykonává další kypření a prosívání peří přes síta.  Zde se odděluje hrubý odpad, úlomky peří a mechanické nečistoty a jemný péřový prach.

Vyčištěné peří se přivádí do nově ušité sypkoviny nebo prodyšného pytle, ze kterého se plní prošívané přikrývky.

Výhodou tohoto suchého čištění je, že je velmi šetrné k přírodnímu mastku peří. Je-li peří přirozeně mastné zůstává pružné, celistvé a tím také déle trvanlivé.

 

Čištění parou

Pokud je peří více opotřebované a znečištěné či zapáchá, volíme technologii čištění parou.

Peří  se klade do komory, kde se pomocí míchadel kypří chomáčky slepeného peří. Zde dochází k odstranění velké nečistoty a jemného prachu.

Přes otvor v komoře peří prochází do další části, ve které se vykonává další kypření a krátkodobé propařování suchou technickou parou. Zde se odděluje hrubý odpad, úlomky peří a mechanické nečistoty.

Poté je peří dosušováno a promícháváno, aby získalo na objemu a bylo dobře provzdušněné. Vysoká teplota zničí bakterie i plísně.

Před sušením je do peří přidáván avivážní a antistatický přípravek.

Vyčištěné peří se přivádí do nově ušité sypkoviny nebo prodyšného pytle, ze kterého se plní prošívané přikrývky.